İnsanlarla Daha İyi Anlaşmak İçin Bazı Öneriler

İnsanlarla Daha İyi Anlaşmak İçin Bazı Öneriler

* Güleryüzlü olun
Kimse sürekli somurtan birini yanında istemez, siz gülümsedikçe insanların size olan tutumu daha sıcak olacaktır ve emin olun çevrenizdeki insanlar size karşı kendini daha rahat hissedecektir.

* İnsanlar hakkında güzel şeyler söyleyin
Sizler birisine, diğer insanlar hakkında ne kadar övgüyle bahsederseniz, karşınızdaki insanda sizin bu övgüyle bahsettiğiniz şeyleri ister istemez sizinle ilişkilendirir. Aynı şey olumsuz şeyler için de geçerli, sizler birisi hakkında olumsuz şeyler söyledikçe, insanlar yine bu yorumları sizinle bağdaştıracaktır.

* İnsanların çevresinde daha fazla zaman geçirin
İnsanlar genelde, herhangi bir şeye ya da kişiye çok fazla aşina olduğunda ondan hoşlanma ya da onu tercih etme eğiliminde bulunurmuş. Yani o kişilerle olabildiğince çok vakit geçirmeye çalışın.

* Ortak değerlerinizin olduğunu gösterin
Yapılan bir araştırmaya göre, insanlar kendilerine benzeyen insanlara daha sıcak gelmekteymiş. Yani birileriyle daha yakın olmak istiyorsanız ortak davranışlarınız olduğunu, aynı düşünceleriniz olduğunu gösterin.

* Samimi olun
İnsanlara kendinizin gerçekten samimi olduğunuzu gösterin, bu insanların size karşı güven duygusu duymasını ve daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

* Özel şeylerinizi ya da sırlarınızı söyleyin
Samimi olmak istediğiniz birine karşı onlara kendiniz hakkında daha özel ya da çoğu kişinin bilmediği kişisel şeylerinizden bahsedebilirsiniz. Bu onun size karşı bir güven duygusu oluşmasını ve daha yakın olmanızı sağlar.

* Enerjinizi yüksek tutun
Duygu bulaşması denilen bir durum vardır, yani mutlu insanların yanında daha mutlu, agresif insanların yanında kendinizi daha hoşnutsuz hissedersiniz. Bu yüzden siz sürekli pozitif olun ki çevrenizdeki insanlarda pozitif olsun.

* Hatasız olmadığınızı gizlemeye çalışmayın
İnsanlar sizin mükemmel biri olduğunuzu düşünebilir, bu bazen karşı tarafın size olan yakınlaşmasını engelleyebilir. Bu yüzden hatalarınızı her zaman örtbas etmeye çalışmayın, bırakın onlar da sizin kusursuz biri olmadığınızı düşünebilsinler.

* Çevrenizdekilerin arkadaşıyla da arkadaş olun
Ortak arkadaşları olan insanlar birbirine karşı daha yakın olurlar. Bu sayede çevrenizdekilerle daha yakın olabilirsiniz.

* Eğlenceli yönünüzü ortaya çıkarın
Eğer iyi bir mizah anlayışına sahipseniz ve bu yönünüzü ortaya çıkarırsanız, insanlarla daha kolay samimi olabilirsiniz. Bu yüzden espri ve mizah anlayışınızı geliştirmekte fayda var.

Bir yanıt yazın