Hızlı Konuşma

Hızlı konuşuyorum, diksiyon kursu ile konuşma hızımı yavaşlatabilir miyim?

Hızlı konuşmak iletişiminizi zora sokan en önemli etkenlerden biridir. Konuşurken hızınızın yüksek olması hem sizin anlaşılırlığınızı engeller hem de sizi dinleyen kişileri yorar. Anlatmak istediğiniz konuyu net olarak karşı tarafa iletemediğiniz için yanlış anlaşılmalara da sebebiyet vermiş olursunuz.

Sizi dinleyen kişi söylediklerinizin ancak bir kısmını anlayabilir ve anlattığınız konuya tam olarak hakim olamadığı için sıkılır ve sizi dinlemekten vazgeçer.

Konuşma hızı nasıl olmalıdır?

Dinleyicinin sizi en iyi şekilde anlayabilmesi, anlattıklarınıza ilgisinin kaybolmadan dinleyebilmesi ve anlaşılır olmanız için dakikada en az 125, en çok 175 sözcük kullanıyor olmanız gerekir. Eğer 1 dakika içerisinde 175 sözcükten fazlasını kullanıyorsanız hızlı konuşuyorsunuz demektir.

Eğer sizin de hızlı konuşmak gibi bir probleminiz varsa diksiyon eğitimi ile bu probleminizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

Hızlı konuşmamı nasıl düzeltebilirim?

Hızlı konuşma alışkanlığı olan kişiler yaygın olarak tek heceli kelimeleri veya kısa sözcükleri birkaç kez tekrarlar. Konuşmanızı düzeltebilmeniz için en önemli ve birinci etken kendinizin farkında olmanızdır. Peki bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

 

Akıcı bir sohbet anınızı ses kaydına alıp sonrasında kendinizi dinleyerek telaffuzunuzun ve hızınızın farkına varmanızı sağlayabilirsiniz. Öncelikle kendinizdeki hataları fark ediyor olmanız, bu hataları düzeltebilmeniz için attığınız ilk adım olacaktır.

Sonrasında konuşma hızınızı yavaşlatmaya yönelik yapacağımız gerek artikülasyon gerek de durak süreleri, anlatım becerileri gibi çalışmalarla bu probleminizi birlikte çözüyor olacağız.

Ne kadar sürede hızlı konuşmamı düzeltebilirim?

Diksiyon eğitimi ile alacağınız eğitimin süresi sizin motivasyonunuz ve öğrendiğiniz teknikleri gerçek hayatta uygulayabilmenizle alakalıdır. Siz ne kadar çabuk teknikleri günlük hayatınıza taşır ve uygularsanız o kadar çabuk sonuç alabilirsiniz.

Gaziantep Diksiyon Eğitimi

Gaziantep’de diksiyon eğitimi almak isteyenler  sizler için hazırladığımız Gaziantep diksiyon kursuna kayıt olabilirsiniz. Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

Gaziantep güzel konuşma merkezi, GAZİANTEP kekemelik, Gaziantep kekemelik kursları fiyatları, konuşma terapisi veren devlet hastaneleri Gaziantep, Gaziantep’te dil terapisti, ARTİKÜLASYON, beden dili, beden dili nasıl kullanılır, Kilis kekemelik tedavisi, Gaziantep konuşma bozuklukları,

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

Bir yanıt yazın